Чланови тима:
ДР ТАМАРА МАРИЧИЋ
Просторни планeр
Руководилац пројекта – виши научни
сарадник, Институт за архитектуру и
урбанизам Србије (ИАУС)
Кратка биографија
Дипломирала је, магистрирала и докторирала у области просторног планирања. Докторска дисертација носи назив: „Друштвени аспекти у просторном планирању рударских региона – могућности унапређења на примеру Србије”. Има преко 18 година истраживачког искуства у области развоја рударских региона, укључујући заштиту животне средине, друштвене утицаје рударства, као и учешће јавности у урбанистичком и регионалном планирању, стратешким проценама утицаја на животну средину (СПУ), научним пројектима, научним радовима и предавањима. Њен практични рад такође је усмерен на рударске регионе.
ДР МАРИЈАНА ПАНТИЋ
Просторни планeр
Виши научни сарадник, Институт за
архитектуру и урбанизам Србије (ИАУС)
Кратка биографија
Бечелор и мастер из просторног планирања, докторат из геонаука. Њено интересовање за демографске аспекте, планинска подручја и одрживи развој захтевало је комбиновање примене квалитативног и квантитативног приступа истраживању. Користи интервјуе и анкете као алате за прикупљање примарних података. Има искуства у раду са људима и фокус групама. Јавно учешће је увек било део њене анализе планинских и заштићених подручја и постало је њен примарни фокус од 2021. године.
ПРОФ. ДР МИЛОВАН ВУКОВИЋ
Технолошки и физички хемичар, Металург и рударски инжењер, Еколошки и политички научник
Редовни професор, Технички факултет у Бору - Универзитет у Београду (ТФ Бор)
Кратка биографија
Бечелор у технолошкој хемији, магистар у физичкој хемији, магистар у металургијском инжењерству, магистар у еколошким наукама (опција: Право и политика), докторат из политичких наука и докторат из рударског инжењерства-металургије. Има искуства у обе научне области (социологија, односи са јавношћу, комуникационе студије) и технолошким наукама (управљање животном средином, методологија научних истраживања, менаџмент у инжењерству). Објавио је преко 130 радова, од којих значајан део обрађује теме као што су одрживи развој, социологија, методологија истраживања, комуникационе студије, односи са јавношћу, преговори, етика посла и култура комуникације у послу.
Кратка биографија
Бечелор, мастер и доктор социологије, са додатним мастером из маркетинг менаџмента и односа са јавношћу. Има преко 10 година истраживачког искуства у квалитативним и квантитативним истраживањима. На њен истраживачки рад пре свега утичу теоријски концепти блиски учешћу јавности, укључујући неоендогени развој, еколошки парадокс и територијални капитал. Стекла је обимно истраживачко искуство у креирању упитника, координацији на терену, спровођењу дубинских интервјуа и обради и анализи података.
МА ДУШАНКА МИЛОСАВЉЕВИЋ
Социолог
Истраживач-приправник, Институт за
филозофију и друштвену теорију –
Универзитет у Београду (ИФДТ)
Кратка биографија
Бечелор у социологији, мастер у интегралном урбанизму. Докторанд социологије на Универзитету у Београду – Филозофски факултет, и истраживач-приправник на Универзитету у Београду – Институту за филозофију и друштвену теорију, где ради у оквиру ПерспектЛаб, АктивЛаб и КритикЛаб. Има искуства као теренски истраживач и интервјуер на бројним научним пројектима које је спроводио Институт за социолошка истраживања. Координирала је неколико пројеката Института за демократско укључивање Југоисточне Европе (ИДЕСЕ) и Института за филозофију и друштвену теорију.
Спољни сарадници:
ДР ЈУХА КОТИЛАИНЕН
Географ
Предавач на универзитету, Универзитет Источне Финске, Одсек за
географске и историјске науке
Кратка биографија
Др Јуха Котилаинен је географ запослен на смеру политика животне средине. Ангажован је као истраживач и предавач на различите теме из области политике животне средине. У свом истраживању покрио је питања просторног планирања, укључивања грађана и друштвено-просторних димензија експлоатације ресурса.
ДР АНА ПЕРИЋ
Урбаниста
Доцент, School of Architecture, Planning and Environmental
Policy, University College Dublin (UCD)
Кратка биографија
Након стицања доктората (2013) из области урбанистичког планирања, бави се проучавањем процеса и праксе сарадње стејкхолдера у решавању сложених просторних проблема у различитим друштвено- просторним контекстима. Посматрајући кроз призму теорије планирања, метода планирања и емпиријских инструмената, фокусира се на анализу природе и примену различитих колаборативних процедура, као и њихових последица на процес друштвеног учења и демократског управљања урбаним развојем. У домену компаративних студија, истражује различите теме од значаја за савремено урбанистичко планирање у оквиру различитих планских култура.